Черчицький НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ"

СНІД - загроза безпеці людства

Заняття з батьками

 

I.  Питання, які бажано обговорити під час заняття

Що таке ВІЛ-інфекція та СНІД? Звідки прийшла ця хвороба. її поширення. Симптоми даного захворювання. Шляхи зараження, які вже відомі вченим світу. Засоби запобігання ВІЛ-інфекції та СНІДу. Роль батьків у профілактиці СНІДу.

II. Матеріали для проведення заняття
Проведення анкетування серед учнів

Анкета

1.    Що ти знаєш про СНІД? Що це за хвороба, звідки прийшла, де поширена?

2.    Які симптоми даного захворювання?

3.    Які шляхи зараження вже відомі вченим світу?

4.    Які ти можеш назвати засоби запобігання СНІДу?

У нове тисячоліття людство ввійшло, несучи на своїх плечах новий тягар - ВІЛ-інфекцію та її кінцеву стадію СНІД, що за 20 років своєї історії перетворилась в одну з найнебезпечніших недуг. Страшна, невиліковна хвороба уражає здорових, молодих, діяльних людей, погрожує знищенням у недалекому майбутньому значної частини населення нашої планети. Медики світу шукають ефективні ліки й вакцини, а соціологи і політики вирішують питання адаптації  носіїв вірусу і хворих у суспільстві. Ми теж не могли обминути цю проблему. Адже масштабність поширення хвороби набагато перевищила всі прогнози ВООЗ, розраховані на початку епідемії. За даними програми ООН СНІД на кінець 2000 року на планеті 36,1 млн. людей живуть з ВІЛ/СНІДом, померло від цієї хвороби 21,8 млн. осіб, в тому числі 4,3 млн. дітей. Лише протягом 2000 р. виявлено 5,3 млн. нових випадків ВІЛ/СНІДу, серед них 600 тис. дітей до 15 років; померло за цей рік від СНІДу 3 млн. хворих, в тому числі 500 тис. дітей. Кожного для в світі інфікується близько 16000 осіб і половина з них - це молоді люди віком від 14 до 25 років.

Нещодавно Рада безпеки Європи визначила СНІД як загрозу безпеці людства. Майбутнє всіх націй тісно пов'язане з розвитком цієї хвороби, оскільки вона суттєво позначилась на життєвих цінностях суспільства. Кожна країна відчуває тягар негативних наслідків ВІЛ/СНІДу і не може вважати себе захищеною від них.

Найбільш постраждали від СНІДу країни африканського континенту, майже 90% всіх випадків захворювання в світі становлять жителі Африки.

В Європі загальна кількість ВІЛ-інфікованих становить 500 тис. осіб, найбільш уражені СНІДом такі країни як Іспанія, Італія та Франція; у Східній Європі - Росія, Україна та Польща.

Протягом останнього часу Україна за темпами росту інфікованих займає одне з провідних місць в Європі разом з Росією та Білорусією.

За статистичними даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, на 1.02.2001 р. в країні зареєстровано майже 37000 ВІЛ-інфікованих, у тому числі 2000 дітей; у 2100 дорослих та дітей поставлено діагноз СНІД, близько 1000 хворих дорослих та 46 дітей померло від цієї хвороби. Середній показник розповсюдженості ВІЛ по країні становить 70,8 на 100 тис. населення.

Провідними шляхами інфікування є парентеральний при ін'єкційному введенні наркотиків. Останнім часом суттєво зросла частка статевого шляху, яка становить майже 25% всіх інфікованих, а відтак постійно збільшується кількість дітей, що народились від ВІЛ-інфікованих жінок.

Вивчення причин, що обумовлюють швидкий розвиток епідемії ВІЛ/ СНІДу на теренах України, дозволило вченим прийти до висновку, що важливу роль у даному процесі відіграють соціально-економічні передумови, які сприяють негативним проявам у суспільстві, передусім росту наркоманії, комерційного сексу, хвороб, що передаються статевим шляхом. До цього слід додати кризовий стан економіки, глибокі деформації в житті суспільства та пов'язане з ним погіршення стану здоров'я населення. Все сказане обґрунтовує невтішний прогноз розвитку епідемії на найближчі роки.

Особливість ВІЛ-інфекції - здатність збудника довгий час перебувати в організмі людини без прояву маніфестних форм хвороби. Тривале безсимптомне носійство ВІЛ призводить до того, що значна частина інфікованих впродовж років не знає про свій стан і залишається джерелом інфекції для своїх сексуальних партнерів чи партнерів по шприцу.

Захворювання СНІДом проходить поступово і малопомітно. Специфічними його ознаками є збільшення лімфатичних вузлів. Потім розвивається імунодефіцит із явищами - слабкість, погане самопочуття. Різними запальними процесами (затяжна пневмонія, стійке порушення моторики кишківника, довготривала лихоманка таі н.).

На жаль, достатньо ефективних засобів лікування ВІЛ/СНІДу поки що немає. Винайдено препарати, які можуть лише загальмувати розмноження вірусу, але вони слабкі для того, щоб організм міг повністю очиститися від хвороби.

Така невтішна картина ставить перед нами запитання: "Як вберегти наших дітей від страшної хвороби?»

П`ятниця, 29.03.2024, 13:50
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0